Steam’de KDV döneminin başlamasıyla beraber artık Türkiye’den alışveriş yapan oyuncular, Steam üzerinden satın alım işlemleri sonrasında %18 KDV bedeli ödeyecek. Yapılan yasal düzenlemeler ile vergi mükellefi konumunda yer alan Valve, oyun fiyatlarında Türklerden KDV talep edecek. Geçtiğimiz aylarda Google ve Apple gibi firmaların vergi mükellefi olmasından dolayı düzenlemeler yapılmıştı.

Steam’den Her Oyuna %18 Zam

Geçtiğimiz haftalarda App Store fiyatlarında KDV’yi ekleyerek kullanıcılarını bir nebze üzmüştü. Apple’nin ardından Valve, Steam’de KDV dönemini aktif ettiğini duyurdu. Şuan Steam’den herhangi bir oyun almak isteyenler ‘hesaplanan tutar’ bölümünde ‘1’ seçeneği ile karşılaşıyor. Oyuncular oyun fiyatlarında herhangi bir zam görememekte ve bu durumun ne zaman geçerli olacağı bilinmiyor.

Fakat Steam’den gelen resmi açıklamaya göre artık Türk oyuncularından %18’lik KDV tutarı alacağı belirlendi. Steam’in uyguladığı KDV durumuyla beraber Türkiye’de dijital oyun satışlarında nasıl bir etkileşim olacak merak konusu…

Siz de hesaplı fiyatlardan oyunlar satın almak ve KDV oranından sıyrılmak istiyorsanız hemen Turgame ile iletişim kurabilirsiniz. Bütçenize uygun içerikler ve oyunlar Turgame’de sizleri bekliyor.