Geçtiğimiz haftalara global olarak zam haberi açıklayan Netflix, Türkiye için herhangi bir zam uygulanmayacağı açıklanmıştı. Ancak ortaya çıkan yeni habere göre Netflix, Türk kullanıcıları için de zam açıklamış durumda. Daha öncesinde Netflix, üç ayrı kategoride fiyatlandırma yapıyordu. 15,99 TL, 27,99 TL ve 39,99 TL’lik paketleri bulunan Netflix, bundan sonra daha pahalıya satılacak.

Netflix Türkiye fiyatlarına zam geldi
Açıklanan yeni fiyatlandırmaya göre Netflix’e giriş paketi bundan sonra 19,99 TL’ye satılacak. İki kişilik olan standart paket ise zamdan sonra 34,99 TL’ye satılacak. Son olarak dört kişilik özel paket ise 49,99 TL’ye satılmaya başlandı.

Tüm bunların yanında bu fiyatları dolar kuruna çevirdiğimizde, global olarak en uygun fiyatlı Netflix’in, Türkiye’de bulunduğunu belirtelim. Bakalım yeni fiyatlandırma politikasından sonra Netflix, üye kaybedecek mi? Son olarak zamların ardından Netflix’in, artık Blu TV ile aynı fiyata da satıldığının altını çizelim. Hakan Muhafız dizisinin ikinci sezonuyla Türk izleyicilerin karşısına bir kez daha çıkacak olan Netflix, Beren Saat’le yeni bir dizi daha çekecek.

Güncelleme: Netflix, ortaya çıkan bu zam haberlerinden sonra bunun bir test olduğunu ve her kullanıcı için uygulanmadığını belirtti. Hatta yetkililer, bu fiyat politikalarının hiçbir zaman uygulanmayabileceği de açıkladı.

kaynak