Epic Games, Battle Royale oyunu olarak piyasaya sürdüğü Fortnite ile bilgisayar ve konsol dünyasında büyük ses getirmişti. Şimdilerde mobil ve tabler için yeni bir sürüm yayınlayan oyun editörleri, PUBG ile rekabeti bu noktada da arttırmayı sürdürecek. Mobil sürümün diğer platformlar ile çapraz olmasından dolayı artık mobilde oynayan oyuncular, PC ve konsolda ki rakiplere karşı mücadele verebilecek ve hatta takım bile kurabilecekler.

Fortnite Battle Royale Mobil Dünyasını Kasıp Kavuracak

Fortnite Battle royale mobil şimdiden birçok kişiyi heyecanlandırdı. Xbox One, Playstation 4, PC ve Mac sürümünde ki 100 kişilik Fortnite deneyimi içerisinde yer alacaksınız. Herkesin aklında ise oyunun nasıl çalışacağı sorusu mevcut.

Akıllı telefonların ekranlarında yer alacak kontrol simgeleri sayesinde rakiplerinize meydan okumak kolaylaştırıyor. Fakat PC oyuncuları ile başa çıkmak biraz daha zor olacaktır. Epic Games, bu durumu mutlaka düşünmüş ve mobilden oynayan oyunculara bir tık daha kolaylık sunmuştur. iOS kullanıcıları için Pazartesi günü açılacak olan oyunlar, anında cihazlarınıza kurulabilecek. Henüz Android ve diğer işletim sistemlerine ne zaman sunulacağı hususunda bir bilgi gelmezken, Fortnite Battle royale mobil sürümünün yakın zamanda bu platformlarda olması bekleniyor.